Office 2010 ürün anahtarı girme / değiştirme

By on 12-01-2012 in BİLGİ GÜVENLİĞİ ( HACKING AND NETWORK SECURITY), BİLİŞİM (IT), GENEL ( MAIN )

Office 2010, diğer versiyonlardan farklı olarak kurulum sırasında ürün anahtarı (cd key) istemiyor. Ürün anahtarını kurulum sonrasında girmeniz ve aktive etmeniz gerekiyor.

Office 2010 kurulumunu gerçekleştirdikten sonra herhangi bir uygulamayı (Word, Excel, …) açıpFile(Dosya) menüsünden Help (Yardım) tıklandığında ürün lisans bilgileri görüntüleniyor. Bu kısımda ürünün aktive edilmediği (Product Activation Required) bilgisi ve ürün anahtarını değiştirme kısmı (Change Product Key) yer almaktadır.

Office 2010′da ürün anahtarı girebilmek için gerekli olan kısım görünmüyorsa aşağıdaki işlemler uygulanabilir.

Denetim Masası (Control Panel) > Programlar (Programs) > Program kaldır (Uninstall a program) linkine tıklandığında açılan Programlar ve Özellikler (Programs and Features)ekranında Office 2010 seçilip Değiştir (Change) tıklayın.

Kurulum ekranında Ürün Anahtarı Girin (Enter a Product Key) seçeneğini işaretleyip Devam (Continue) tıklandığında ürün anahtarı girmek için gerekli olan ekran görüntülenecek.

Ürün anahtarını girip Devam (Continue) tıklandığında ise Office 2010 aktivasyonu gerçekleştirilmiş olacak ve lisans kontrolü yapıldığında aşağıdaki gibi bir görüntü alınacaktır.

Ürün anahtarı girilmiş ve aktive edilmiş Office 2010

Instagram Instagram
Login

best wordpress themes - 2012 themes wordpress - wordpress travel theme